Masażer do karku i szyi często i skutecznie pomagają osobom starszym. Stres, długotrwały czas spędzony przy laptopie dla seniora w jednej pozycji bądź schorzenia to jedne z wielu przyczyn dolegliwości bólowych ze strony karku. Wiele osób próbuje radzić sobie z nimi poprzez zmianę poduszki na wygodniejszą czy cieplejsze ubieranie się, gdy podejrzewamy, że przyczyną bólu jest zawianie.
Czasem jednak najlepsze są najprostsze rozwiązania.
Niestety, to właśnie one zazwyczaj najtrudniej przychodzą nam do głowy. Mowa o masażu. Jednak nie zawsze mamy możliwość wykonania go lub udania się do masażysty. W takiej sytuacji warto zastanowić się na zakupem dobrego masażera karku i szyi, który przyniesie nam ulgę.
Przejdź już teraz do rankingu najlepszych masażerów karku i szyi lub dowiedz się jak wybrać najlepszy masażer do karku dla seniora.
Jakie są rodzaje masażerów do karku? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Jakie są opinie o masażerach do karku i czy pomogą nam one w dokonaniu ostatecznej decyzji?
Czytajcie dalej.
Czym jest masażer do karku?
Masażer do karku jest urządzeniem służącym do masowania karku oraz szyi. Najczęściej możemy zetknąć się z tego typu masażerem w kształcie rogala lub zagłówka. Kształt ten umożliwia nam wygodne podłożenia go pod kark.

Jakie są rodzaje masażerów karku?
Możemy wyróżnić takie rodzaje masażerów do karku jak:
- elektrostymulator karku, szyi oraz ramion,
- masażer cylindryczny,
- kołnierz masujący.
Elektrostymulator karku, szyi oraz ramion to specjalna nakładka masująca mięśnie. Możemy ją stosować również do masażu brzucha. Jest ona bardzo lekka i elastyczna, co pozwala w pewnym stopniu dopasować się jej do kształtu masowanego miejsca. To właśnie z tego powodu to samo urządzenie możemy używać zarówno do masażu karku, jak i brzucha. Tego rodzaju masażery posiadają szeroki wybór programów masażu oraz funkcję automatycznego wyłączenia.
Masażer cylindryczny to urządzenie w kształcie wałka, które podkłada się pod kark. Znajdujący się wewnątrz masażera mechanizm umożliwia przeprowadzanie masażu wibracyjnego. Jednak masażer cylindryczny posiada taki kształt, że może on być wykorzystywany z powodzeniem również do masowania nóg.
Kołnierz masujący to już ostatni rodzaj masażerów do karku. Urządzenie to możemy spotkać także pod nazwą poduszki masującej lub masażerów shiatsu. Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych rodzajów masażerów karku. Jednak oprócz karku, masażer masuje także ramiona oraz szyję. Niektóre modele kołnierzy posiadają uchwyty na ręce, co pozwala przybrać odpowiednią pozycję do masażu.
Na co zwrócić uwagę kupując masażer do karku?
Wybierając dobry masażer karku należy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:
- rodzaj masażera – jak już mówiliśmy, do wyboru mamy trzy rodzaje masażerów do karku, czyli masażer cylindryczny, elektrostymulator oraz kołnierz masujący shiatsu,
- rodzaj zasilania – możemy zetknąć się z urządzeniami zasilanymi sieciowo, akumulatorowo lub na baterie, to na jaki masażer się zdecydujemy zależy nie tylko od naszych preferencji, ale również od trybu życia, w przypadku częstych wyjazdów bądź korzystania z masażera do karku poza domem najlepiej sprawdzi się urządzenie zasilane akumulatorowo lub na baterie,
- rodzaj wykonywanego masażu – jeśli urządzenie posiada większy wybór masaży staje się ono bardziej uniwersalnym masażerem, z którego będą mogli korzystać wszyscy członkowie rodziny, ponieważ urządzenie będzie można dostosować do ich potrzeb czy schorzeń, najczęściej spotykanymi masażerami są te, które posiadają 3 bądź 4 rodzaje masażu,
- prędkość masowania – najlepszym wyborem jest masażer pozwalający na dostosowanie prędkości masowania do naszych wymagań, jeśli urządzenie posiada wyłącznie jedną prędkość to u niektórych osób urządzenie to może wywoływać ból czy łaskotanie, które nie pozwolą się zrelaksować,
- wyświetlacz – pozwoli nam kontrolować ustawienia urządzenia i mieć wgląd do wielu opcji, dzięki wyświetlaczowi możemy poznać informacje dotyczące prędkości masowania, czasu trwania masażu czy poziomu naładowania akumulatora jeśli zdecydowaliśmy się na ten sposób zasilania masażera,
- funkcje dodatkowe – pośród dodatkowych funkcji w masażerach karku najczęściej spotykany jest minutnik nazywany również możliwością automatycznego wyłączenia, rozwiązanie to polega na ustawieniu czasu trwania masażu, a kiedy czas minie urządzenie się wyłączy, miłym dodatkiem jest też możliwość ustawienia stopnia wibracji w przypadku masażu wibracyjnego.
Pamiętajmy również, aby zwracać uwagę na bezpieczeństwo zarówno w trakcie kupowania urządzenia, jak i korzystania z niego. Dlatego też wybierajmy wyłącznie certyfikowane masażery karku i korzystajmy z nich z dala od wody.
Wady i zalety stosowania masażera karku
Urządzenia do masażu karku pozwalają rozluźnić mięśnie oraz zmniejszyć istniejący ból. Dodatkowo, masaż poprawia krążenie krwi, a także relaksuje. Coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy masażu, ale także ekologii. Można bowiem spotkać masażery wykonane z naturalnych materiałów lub ze skóry ekologicznej.
Mile widziana jest też wielofunkcyjność tego rodzaju urządzeń. O ile kołnierze masujące umożliwiają wyłącznie masaż karku, szyi oraz ramion, to elektrostymulatory czy masażery cylindryczne pozwolą na korzystanie z masażera w celu wymasowania pleców, brzucha bądź ud.

Jaki masażer do karku wybrać?
Wybierając masażer musimy kierować się wieloma rzeczami. O większości z nich wspomnieliśmy już wcześniej, jednak nadal pozostało coś do dopowiedzenia.
Warto wybierać masażery, które posiadają kilka funkcji masażu. Jednak w niektórych przypadkach lepiej postawić na mniejsze urozmaicenie masaży, a zakupić solidniej wykonany sprzęt. Pozwoli to nam cieszyć się masażerem przez długie lata, a zdarza się, że masażery, w których funkcji czy rodzajów masaży jest wiele mogą nie wytrzymać nadmiaru wrażeń. Nie jest to jednak regułą i nie należy wrzucać wszystkich masażerów z wieloma funkcjami do jednego worka.
Zwracajmy uwagę na sposób zasilania i pojemność akumulatora oraz długość kabla zasilającego. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest masażer zasilany sieciowo i akumulatorowo jednocześnie. Będąc w domu możemy podłączyć go do źródła prądu i korzystać z niego w ten sposób. Z kolei poza domem możemy używać masażera w każdym miejscu.
Producenci i ceny
Masażery karku znajdziemy w ofercie takich firm jak Beurer, Reer, Homedeics, Medisana, VidaXL, Falcon czy Physa. Koszt urządzenia zależy od jego rodzaju oraz zastosowanych funkcji. Cena masażera karku waha się od około 30 do 400 złotych.
Ranking masażerów do karku i szyi dla seniora
Prezentujemy nasz ranking masażerów szyi i karu dla seniorów:
To jeszcze nie wszystko co dla Was mamy w temacie wybory najlepszego masażera karku i szyi dla osób starszych.
Opinie o masażerach karku i szyi
Masażery karku są urządzeniami, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, gdy cierpimy na bóle tej części ciała spowodowane nadwyrężeniem mięśni, długotrwałą pracą przy komputerze lub schorzeniami.
Wiele osób zwraca uwagę na ulgę jaką przyniosło korzystanie z tego typu urządzeń. Pośród pozytywnych opinii można natrafić na te mówiące o redukcji nie tylko bólu, ale również stresu.
Zobaczcie jak działa masażer do karku:
Czy skorzystalibyście z masażera do karku? Które urządzenie do masażu karku najchętniej byście wypróbowali?
Dajcie znać w komentarzach.