Najlepszy hydromasażer do stóp i nóg dla seniora

Na chwilę relaksu zasługuje każdy, niezależnie od wykonywanej pracy czy wieku. Warto, więc zatrzymać się na chwilę i poświęcić czas samemu sobie nie tylko, aby odpocząć, ale także, aby zastanowić się nad codziennymi sprawami i problemami, które będą o wiele łatwiejsze do rozwiązania, gdy wypoczęty będzie nasz organizm.

Pierwszym krokiem do tego może być hydromasażer do stóp i nóg, który sprawi, że odpoczną nie tylko nasze stopy, ale całe ciało. A gdy ciało jest wypoczęte to również umysł lepiej pracuje.

Jednak to nie jedyna korzyść wynikająca z korzystania z masażerów wodnych do nóg.

Najlepszy hydromasażer do stóp i nóg dla seniora Ranking
Jaki hydromasażer do stóp?
Ranking najlepszych >>>

Sprawdź już teraz do rankingu najlepszych hydromasażerów do nóg lub przeczytaj nasz tekst i dowiedz się jak wybrać najlepszy masażer wodny do nóg dla seniora.

Jak działa masażer wodny do stóp i jak wybrać najlepszy, który będzie odpowiadał naszym potrzebom? Jaki wpływ na organizm ma korzystanie z hydromasażera?

Czytajcie dalej.

Czym jest i jak działa hydromasażer do stóp?

Hydromasażer to rodzaj masażera, który masuje stopy poprzez pracę wody bądź rolki masujące pod wodą. Masażer wodny ma za zadanie nagrzewać wodę do odpowiedniej temperatury. Następnie, wcześniej wspomniane rolki, które znajdują się w misie do masażu są wprowadzane w ruch.

Niektóre hydromasażery posiadają również dodatkowe funkcje pozwalające na indywidualne ustawienia masażu, na przykład masaż wibracyjny czy bąbelkowy. O funkcjach dodatkowych z pewnością powiemy Wam więcej w dalszej części tekstu.

hydromasażer - masażer wodny - do stóp i nóg - aldero.pl
Czym kierować się przy wyborze hydromasażera?

Na zwrócić uwagę wybierając masażer wodny do nóg i stóp?

Wybierając hydromasażer należy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

 • generowany hałas – zbyt głośny hydromasażer nie pozwoli nam się zrelaksować, warto jednak zaznaczyć, że określenie hałasu jest dość subiektywnym odczuciem i u jednych osób bardziej wrażliwych na dźwięki również cichy szmer wody może być za głośny,
 • możliwość generowania ozonu – niestety nie każdy hydromasażer jest wyposażony w takie rozwiązanie, jest to przydatna i praktyczna funkcja dla osób borykających się z egzemą, ozon wykazuje bowiem działanie antybakteryjne, a także przyczynia się do ograniczenia pocenia stóp,
 • utrzymywanie stałej temperatury wody – dzięki tej opcji będziemy mogli cieszyć się komfortowym masażem przez cały czas jego trwania,
 • możliwość dodawania olejków zapachowych lub soli do kąpieli – chociaż wszystkie hydromasażery pracują z wodą to niestety, nie we wszystkich jest możliwość dodawania olejków bądź jakichkolwiek innych olejków do wody w misce do masażu,
 • funkcje dodatkowe – aktualnie większość dostępnych na rynku modeli hydromasażerów posiada minimum 3 funkcje dodatkowe,
 • automatyczne wyłączanie – które pozwoli nam na ustawienie długości trwania masażu, a gdy określony czas minie urządzenie się wyłączy.

Zawracajmy również uwagę na obecne przy urządzeniu certyfikaty świadczące o tym, że mamy do czynienia z urządzeniem dobrej jakości i wykonanym z bezpiecznych materiałów.

Jakie funkcje są dostępne w hydromasażerach do nóg?

Masażery wodne wyposażone są w wiele funkcji dodatkowych. Niektóre z nich są już tak często spotykane, że stały się oczywistością i postrzegane są jako standardowy element wyposażenia w hydromasażerze.

Najczęściej mamy możliwość korzystania z takich funkcji jak:

 • masaż bąbelkowy,
 • masaż wibracyjny,
 • masaż rozgrzewający,
 • masaż relaksacyjny.

Najłatwiej zetknąć się z masażerami wodnymi, które łączą w sobie kilka metod wykonywania masażu.

Ponadto, dostępne są również hydromasażery, które umożliwiają masaż nie tylko stóp, ale również łydek. Mile widzianą funkcją dodatkową jest również masaż z podczerwienią, który ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm.

Dla kogo jest hydromasażer?

Masażer wodny do stóp i nóg to nie tylko urządzenie dla osób pragnących się zrelaksować i dać odpocząć swoim stopom. Hydromasażer będzie idealny, także dla osób chcących poprawić wygląd swoich stóp czy cierpiących na zbyt niskie ciśnienie tętnicze.

Regularne stosowanie masażera wodnego wpływa nie tylko na wygląd czy odczuwanie mniejszego zmęczenia nóg. To również okazja, aby wspomóc funkcjonowanie całego organizmu. Dzięki masażowi stóp możemy pozbyć się problemów z zasypianiem, bólami kręgosłupa, reumatyzmem czy migrenami.

Kiedy zrezygnować z używania hydromasażera do nóg?

Chociaż masażer wodny to dobre urządzenie, która wspomaga rozwiązanie niektórych problemów zdrowotnych to nie każdy może z hydromasażera korzystać.

Do osób, które zmuszone są zrezygnować z korzystania masażerów wodnych należą osoby:

 • w stanie pooperacyjnym,
 • z gorączką,
 • w ciąży,
 • przechodzące ostrą infekcję bakteryjną lub wirusową,
 • z zakrzepicą żylną,
 • z grzybicą stóp,
 • z otwartymi ranami na stopach i nogach,
 • z tak zwaną stopą cukrzycową.

Sprawa dotycząca korzystania z hydromasażerów jest dyskusyjne jedynie w przypadku chorowania na grzybicę. Hydromasażera możemy używać, jeśli będzie to nasz indywidualny sprzęt i nie dopuścimy do niego nikogo innego. W tym przypadku również jedna ze wspomnianych wcześniej opcji, jaką jest generowania ozonu może okazać się przydatna ze względu na działanie bakteriobójcze.

Jeśli nadal dręczą Was wątpliwości dotyczące korzystania z hydromasażera do stóp i nóg to zapytajcie o radę lekarza.

hydromasażer - masażer wodny - do stóp i nóg - aldero.pl
Sprawdź ceny hydromasażerów do stóp i nóg. Poznaj opinie o masażerach wodnych.

Jaki hydromasażer do nóg i stóp wybrać?

Nie ma co ukrywać, że wybór masażera zależy nie tylko od naszych wymagań wobec urządzenia, ale również finansów jakimi dysponujemy. Chociaż prawdą jest, że ilość funkcji idzie w parze z ceną.

Jeśli nie dysponujemy dużymi nakładami gotówki to nawet w takiej sytuacji możemy nabyć dobrej jakości urządzenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Najczęściej spotykanymi wtedy funkcjami będzie możliwość przeprowadzania masażu bąbelkowego, wibracyjnego i relaksacyjnego.

W nieco droższych hydromasażerach będziemy mieli już do dyspozycji funkcje takie jak podczerwień czy masaż refleksologiczny, który polega na uciskaniu określonych punktów na stopach mających reprezentować narządy wewnętrzne.

Producenci i ceny hydromasażerów

Do producentów masażerów wodnych zaliczamy między innymi firmy takie jak Beurer, Homedics, Medisana, Saicara, Hi-Tech, Revlon, Tech-Med, Filux, Wellneo, Adler, Terrailon, Clatronic czy Łucznik. Ceny hydromasażerów wahają się od 50 do około 480 złotych i zależą między innymi od ilości funkcji dostępnych w masażerze.

Ranking hydromasażerów do stóp seniora

Prezentujemy nasz ranking hydromasażerów i masażerów wodnych do stóp i nóg dla seniorów:

Opinie o masażerach wodnych

Hydromasażery cieszą się dobrymi opiniami. Jednak osoby korzystające z tego rodzaju masażerów zwracają uwagę na nienależyte poświęcanie uwagi w trakcie wyboru urządzenia misie do masażu, która powinna być odpowiednio wyprofilowana i wysoka, aby woda nie wylewała się poza nią.

Na plus masażerów wodnych przemawia także możliwość korzystania z urządzenia na mokro oraz na sucho co spowodowane jest obecnością rolek masujących w urządzeniu. Jednak tutaj mała uwaga, przeczytajmy dokładnie instrukcję obsługi, aby nie ryzykować uszkodzeniem dopiero co nabytego masażera. W końcu dobry masażer do nóg może nam przynosić ulgę jeszcze przez dłuższy czas.

Zobaczcie na poniższym filmiku jak sprawdza się hydromasażer do nóg i stóp:

Co myślicie o hydromasażerach? Czy skusilibyście się na zakup masażera wodnego do stóp?

Dajcie znać w komentarzach.


« || »2021