Gumy do ćwiczeń dla seniora

Gumy do ćwiczeń dla seniora zwane też są gumami oporowymi, taśmami do ćwiczeń lub gumami fitness. Poleca się je wszystkim osobom, które chcą wzmocnić swoje ciało, rozpocząć niezbyt wymagające ćwiczenia, poprawić kondycję.

Dziś podpowiadamy, jakie gumy dla seniora wybrać, by ćwiczenia były bezpieczne i przyjemne

Gumy do ćwiczeń dla seniora Ranking
Jaki Gumy do ćwiczeń dla seniora?
Ranking najlepszych >>>

Gumy do ćwiczeń dla seniora – zalety

Zalety korzystania z gum do ćwiczeń dla seniora można mnożyć. Przede wszystkim, warto zauważyć, że to bardzo tanie rozwiązanie, które z drugiej strony pozwala na ćwiczenie wielu partii ciała. Co więcej, aktywność fizyczna przy umiejętnym stosowaniu gum do ćwiczeń dla seniora jest bezpieczna nawet dla osób o obniżonej sprawności i może posłużyć również do rehabilitacji po zabiegach, urazach, stanach chorobowych.

Gumy do ćwiczeń dla seniora szczególnie polecamy tym osobom, które na co dzień nie zażywają zbyt wiele ruchu. Wcale nie musicie iść na siłownię czy kupować sprzętu za równowartość kilku emerytur, aby utrzymać pożądaną aktywność fizyczną.

Ponadto gumy do ćwiczeń dla seniorów:

 • Dbają o dobry stan stawów i ich ruchomość,
 • Pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów,
 • Zapewniają zdrowy wygląd nawet w podeszłym wieku, zmniejszają cellulit, poprawiają jędrność skóry,
 • Pozwalają utrzymać w formie mięśnie, które z wiekiem mogą zanikać.

Aktywność fizyczna jest tak naprawdę podstawą piramidy zdrowia w każdym wieku. Warto zadbać o siebie również na emeryturze, aby cieszyć się życiem.

Gumy do ćwiczeń dla seniora
Gumy do ćwiczeń dla seniora / Gdzie kupić? Jakie wybrać? Opinie seniorów, cena i ranking

Rodzaje gum do ćwiczeń dla seniorów

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje gum do ćwiczeń dla seniora. W zależności od tego, jakie wybierzemy, możemy uzyskać inne funkcje i rezultaty.
1. Gumy do ćwiczeń dla seniorów typu taśma pilates
Generują opór od 5 kg do nawet 25 kg. Przypominają gumową „wstążkę” o różnej szerokości i grubości, zależnie od tego, do jakich ćwiczeń mają służyć. Świetnie sprawdzą się w tak zwanym stretchingu (rozciąganiu), jodze i rehabilitacji.
2. Gumy do ćwiczeń dla seniorów typu oporowego
Gumy oporowe dla seniora mają budowę pętli i obwód około 2 metrów. Charakteryzują się o wiele większym zakresem oporów, bo od 1,5 kg do nawet 150-160 kg.
3. Gumy do ćwiczeń dla seniorów typu mini bands
Mini bands to tak naprawdę gumy oporowe, tylko w bardzo kompaktowych rozmiarach. Ich obwód zazwyczaj wynosi 50 do 60 centymetrów. Ich opór mieści się w zakresie od 5 do 25 kilogramów.

Zobacz także jaki masażer karku i szyi wybrać i kupić?

Zastosowanie gumy do ćwiczeń dla seniorów

Wspomnieliśmy już, że gumy do ćwiczeń dla seniorów mogą stawiać różny opór. Czy zatem działa to tak, że im większy jest opór, tym trudniej się ćwiczy i osoby bardziej sprawne fizycznie powinny wybierać mocniejsze gumy, a te słabsze – taśmy o mniejszym oporze? Niestety, sprawa nie jest taka prosta.
Może byłaby to racja, gdyby gumy do ćwiczeń dla seniorów miały za zadanie tylko utrudnić jakiś ruch. Wtedy rzeczywiście, większy opór przekłada się na to, że musimy się bardziej przyłożyć. Istnieje jednak szereg ćwiczeń, w których guma ma pomóc w wykonaniu ruchu, którego nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Szczególnie ma to zastosowanie podczas rehabilitacji.

Gumy do ćwiczeń dla seniorów stosujemy więc jako:

 1. Utrudnienie wykonania ćwiczenia, dodatkowy opór
 2. Ułatwienie wykonania ćwiczenia
 3. Stworzenie wyciągu poprzez zawieszenie gumy na przykład na drążku

Jakie gumy do ćwiczeń dla seniorów wybrać?

Zadając pytanie o najlepsze gumy do ćwiczeń dla seniorów, nie spodziewajmy się jednoznacznej odpowiedzi. Zupełnie inne potrzeby będzie miał senior, który generalnie jest aktywny fizycznie i chciałby utrzymać dobrą kondycję, inne osoba, która chciałaby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a jeszcze inne starszy człowiek o obniżonej sprawności fizycznej, któremu guma do ćwiczeń będzie służyć przede wszystkim w rehabilitacji i zmniejszaniu reakcji bólowych różnych partii ciała.

Generalnie, zastanawiając się nad wyborem właściwego oporu dla siebie, można wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

 • Light – górne partie ciała, ramiona,
 • Medium – górne partie ciała oraz brzuch, grzbiet, nogi,
 • Heavy – dolne partie ciała, uda i pośladki.

Jeśli będziemy stosować gumy do ćwiczeń zgodnie z zaleceniami, z pewnością nie tylko poprawimy jakość życia, ale i je wydłużymy. Dzięki temu dłużej będziemy mogli się cieszyć naszymi dziećmi czy wnukami.

Zobacz także jaki hydromasażer do stóp i nóg wybrać?

Bezpieczna aktywność z gumami do ćwiczeń dla seniorów

Aby aktywność z gumami do ćwiczeń dla seniorów była bezpieczna, bezbolesna i przyjemna, warto zadbać o to, by ćwiczyć prawidłowo.

 1. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojej aktywności fizycznej i tego, jakie ćwiczenia możesz stosować, koniecznie skonsultuj to z lekarzem lub fizjoterapeutą. Warto to zrobić, bo dzbry specjalista pokaże Ci ćwiczenia, które są dostosowane do Twojego stanu zdrowia.
 2. Zacznij od lżejszych aktywności, nie rzucaj się na głęboką wodę.
 3. Postaw raczej na częstotliwość, a nie długość treningów. Mogą one trwać nawet kilkanaście minut, byle były regularne. Takie minimum to 3 razy w tygodniu, natomiast warto ćwiczyć codziennie.
 4. Nie forsuj się, szczególnie jeśli cierpisz na schorzenia układu krwionośnego.
Jakie Gumy do ćwiczeń dla seniora
Jakie Gumy do ćwiczeń dla seniora najlepsze? Cena, opinie seniorów i ranking

Guma do ćwiczeń dla seniorów – cena

Gumę do ćwiczeń dla seniorów kupimy już za około 5 złotych – jak już wspomnieliśmy, jest to aktywność niedroga. Pamiętajmy jednak, że najtańsze produkty mogą się łatwo zużywać i rwać. Rozsądny budżet, który musimy założyć na zakup taśmy do ćwiczeń, to około 15-20 złotych. Najdroższe zestawy gum do ćwiczeń dla seniora kosztują około 200 złotych.

Gdzie kupić gumy do ćwiczeń dla seniorów?

Gumy do ćwiczeń dla seniora można kupić w sklepie medycznym, sportowym lub zamówić online. Producenci, z jakimi możemy się spotkać, to 4EVERFIT, HMS, Myscle Power, Thera-band i inne.

Guma do ćwiczeń dla seniorów – opinie

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii o gumach do ćwiczeń dla seniorów. Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach tym, czy taka aktywność fizyczna się u Was sprawdziła i jakie gumy do ćwiczeń okazały się strzałem w dziesiątkę!

Guma do ćwiczeń dla seniorów / Ranking najlepszych

Aby ułatwić Wam zakup dobrej gumy dla seniorów, która została sprawdzona przez wielu użytkowników, przygotowaliśmy ranking najchętniej kupowanych produktów tego typu.


« || »2021