Laptop dla seniora

Laptop dla seniora daje możliwość rozmowy i zobaczenia się z rodziną oddaloną o tysiące kilometrów, oglądanie filmów i zdjęć, słuchanie muzyki, szukanie informacji w Internecie – to tylko niektóre z powodów, dla których seniorzy chętnie sięgną po komputer czy laptop.

Niekiedy wystarczy tylko niewielka pomoc i „przeszkolenie”, by starsza osoba chętnie korzystała z tej zdobyczy technologii.

A przy okazji można zacieśnić więzy rodzinne!

To przecież nie to samo, co kurs komputerowy.

Laptop dla seniora Ranking
Jaki Laptop dla seniora?
Ranking najlepszych >>>

Dlatego też dzisiaj zajmiemy się tym jaki laptop dla seniora wybrać i kupić. Jaki powinien być najlepszy model? Na co zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt? Czy to dobry pomysł na prezent dla seniora?

Przejdź od razu do rankingu najlepszych laptopów dla seniora lub dowiedz się jak wybrać najlepszy laptop dla osoby starszej a do rankingu zajrzysz na końcu tekstu : )

Na początku zwykle pada pytanie:

Jaki sprzęt wybrać – komputer czy laptop dla seniora?

Zarówno laptop, jak i komputer stacjonarny mają swoje zalety. Mamy nadzieję, że ich przedstawienie ułatwi dokonanie wyboru.

Zobaczmy!

Laptop dla seniora promocje
Laptop dla seniora
Promocje i wyprzedaże:

Komputer dla seniora

Komputer stacjonarny to urządzenie, w którym można dokonać dowolnej konfiguracji sprzętowej. Na przykład dokupujemy duży i czytelny monitor, a do tego ergonomiczną klawiaturę i myszkę.

Co ciekawe…
…ustawienie komputera w jednym miejscu i jego większa „toporność” mogą być dla niektórych osób plusem – wydaje się przez to bardziej wytrzymały, a ponadto jest mniej narażony na wstrząsy, upadki czy zalania.

Laptop dla seniora
Jaki Laptop dla seniora wybrać i kupić? ZObacz opinie na forum / Laptop dla starszej osoby

Dobry laptop dla seniora

Laptop to urządzenie mobilne i lekkie. Można je przenieść w dowolne miejsce, także poza domem. Bez problemów można z niego korzystać zarówno przy stole, jak i na fotelu czy w łóżku (co dla niektórych może być wadą – patrz powyżej).

To jednak nie wszystko.

Jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Aby go włączyć, czy poprawić wtyczki, nie trzeba się schylać. Może funkcjonować przez jakiś czas bez dostępu do prądu. Nie wymaga oddzielnego podpinania głośników, klawiatury i myszki (a więc unikamy plątaniny kabli).

Ekran

Wielkość ekranu w komputerze dla seniora to jeden kluczowych parametrów. Dla osób starszych polecane są ekrany o przekątnej co najmniej 14, 15 cali. Rozdzielczość, która zapewni lepszą widoczność to 1920 x 1080 pikseli lub też 1366 x 768 pikseli.

Klawiatura

Korzystanie z komputera ułatwi seniorowi wygodna klawiatura. Co w tym wypadku oznacza słowo „wygodna”?

Sprawdźmy, czy:

  1. W wybranej klawiaturze są duże odstępy pomiędzy klawiszami,
  2. Nadrukowane znaki są czytelne,
  3. Klawiatura ma podświetlane klawisze oraz
  4. Czy wyposażona jest w dodatkowe klawisze funkcyjne…

…ale tu uwaga!

Zbyt duża ilość klawiszy funkcyjnych i/lub ich mało czytelne oznakowanie może zniechęcić od początku osobę, która ma korzystać z komputera.

Jaki laptop dla osoby starszej
Jaki laptop dla osoby starszej wybrać i kupić? Mamy ranking i porównanie!

Kilka danych technicznych

Jakie parametry powinien mieć dobry komputer dla seniora? Wbrew pozorom, nie może to być słaby sprzęt. Jeśli nie będzie odpowiednio działał, jego użytkownik szybko się zniechęci (i słusznie!).

Dlatego też zaleca się, by komputer miał dwurdzeniowy procesor i pamięć operacyjną co najmniej 4 GB i dyskiem 500 GB. Do tego zintegrowana karta graficzna.

Zadbajmy też o to, by komputer/laptop dla seniora miał zainstalowany system operacyjny Windows wraz z pakietem przydatnych programów i kodeków. Na pewno też przyda się zainstalować od razu Skype czy inny komunikator, a także odtwarzacz muzyki.

Gdzie kupić najlepszy laptop dla seniora?

Producenci laptopów dla seniorów

Laptopy, które świetnie sprawdzą się u użytkowników w starszym wieku, znajdziemy między innymi w ofercie takich marek jak Asus, Dell, Hewlett Packard, Kiano, Lenovo czy Acer.

Ile kosztuje dobry laptop dla seniora?

Cena laptopa dla seniora

Komputer dla seniora o wspomnianych powyżej parametrach powinniśmy dostać w cenie nie przekraczającej 2000 złotych. Warto jednak dołożyć trochę gotówki i wybrać dobry laptop do 3500 zł.

Ranking najlepszych laptopów dla seniora

Poniżej ranking najlepszych laptopów dla seniora według naszej redakcji:

Niezawodny laptop to także dobry pomysł na prezent dla seniora!

Czy laptop lub komputer to dobry prezent dla seniora?

Z całą pewnością tak, jednak…

Jeśli jesteśmy ofiarodawcami, musimy wziąć za swój prezent odpowiedzialność. ; )

Dlatego też jeśli chcemy, by obdarowana przez nas osoba korzystała ze sprzętu z przyjemnością i korzyścią dla siebie, trzeba jej przeprowadzić szkolenie!

Nie, nie jedno.

Nikt z nas też nie nauczył się korzystać z komputera w ciągu jednego dnia. Bądźmy też gotowi na pojawiające się pytania i problemy.To doskonały sposób na spędzenie czasu z babcią czy dziadkiem.

komputer laptop dla seniora - aldero.pl
Czy komputer to dobry prezent dla seniora? Sprawdź! Czekamy na Wasze recenzje i opinie.

I jak łączy pokolenia!

Opinie o laptopach dla osób starszych

Każdy senior, który korzystał kiedyś z laptopa ma swoje wyrobione zdanie. Wy jako dzieci i wnuczkowie także widzicie czy dany model sprawdził się w domu seniora czy też nie. Dlatego prosimy Was o opinie o laptopach dla seniorów, które według Was są dobre a których lepiej unikać. Zróbmy wspólną listę wad i zalet.

Skorzystacie z tej propozycji i wybraliście już laptop dla starszej osoby? Dajcie znać w komentarzach na forum!


« || »2021