Prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dziadka. Co kupić?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spędzamy czas z najbliższymi naszemu sercu osobami i, w którym obdarowujemy ich prezentami. Nie zawsze jednak łatwo dokonać wyboru prezentu świątecznego dla członka rodziny, dlatego też chcemy Wam pomóc.

Czytajcie dalej, a poznacie nasze propozycje prezentów świątecznych dla dziadka.

Prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dziadka. Co kupić - aldero.pl
Jaki prezent świąteczny dla dziadka wybrać i kupić?

Kosmetyki

Mężczyźni również korzystają z kosmetyków. Chociaż trzeba przyznać, że pośród męskich kosmetyków nie ma aż takiej różnorodności, jak wśród kosmetyków dla kobiet. Znajdźmy, więc coś, co będzie kosmetykiem, który z pewnością nasz dziadek wykorzysta.

Jeśli dziadek posiada brodę lub wąsy to dobrym prezentem świątecznym będzie kosmetyk, który pomoże w zadbaniu o nie, na przykład wosk do brody i wąsów. W przypadku braku zarostu zaopatrzmy dziadka w balsam łagodzący podrażnienia po goleniu czy wodę kolońską.

Akcesoria hobbystyczne

Mniejsze czy większe, ale każdy ma swoje własne hobby. Nawet jeśli nie potrafimy zidentyfikować bez namysłu hobby dziadka, to z pewnością są rzeczy, które lubi on robić lub, które pozwalają mu się nieco zrelaksować.

Dla jednych może być to gotowanie, dla innych czytanie książek, a dla jeszcze innych łowienie ryb bądź obserwowanie ptaków.

Postarajmy się, więc kupić dziadkowi na Gwiazdkę prezent, który pozwoli mu w pełni realizować swoje pasje bądź będzie stanowiło nowinkę wśród nabytych już przedmiotów tyczących się jego zainteresowań.

Ornitolodzy z pewnością ucieszą się z dobrej lornetki, która pozwoli im na lepsze obserwowanie tych uroczych, pierzastych przyjaciół. Jeśli natomiast mamy do czynienia z wędkarzem to idealnie sprawdzą się przynęty bądź książka o wędkarstwie. Czekając, nieraz godzinami na rybę można nieźle zmarznąć, więc przydatne będą również grube i ciepłe skarpety.

Coś dla relaksu

Jeśli pomimo ubrania ciepłych skarpet dziadek i tak zmarzł łowiąc ryby to dobrym rozwiązaniem okaże się coś co pomoże mu się rozgrzać. I nie, nie mówimy tu o domowych nalewkach czy jakichkolwiek alkoholach, ale o hydromasażerach do nóg i stóp.

Hydromasażer nie tylko wymasuje stopy, ale także ogrzeje je poprzez poprawę krążenia krwi, a także trzymanie stóp w misie masującej z ciepłą wodą. Efekt ten dodatkowo się wzmocni, jeśli mamy do czynienia z urządzeniem z funkcją utrzymywania stałej temperatury wody.

A skoro ciało już wypoczęło to można zająć się relaksem, który dodatkowo pobudzi również nasze szare komórki do pracy. W tym celu krzyżówki do rozwiązywania będą idealne. Możemy też rozpatrzyć alternatywę dla nich, czyli sudoku, które jest matematyczną łamigłówką.

Prezent z dedykacją

Spersonalizowany prezent świąteczny z dedykacją z pewnością zostanie na dłużej w pamięci obdarowanego. Wręczenie breloka, kubka czy długopisu z tekstem skierowanym do dziadka wymagało od nas wcześniejszego zaplanowania, a czasem zamówienia wykonania takiego produktu pod nasze wymagania. Dziadek z pewnością zdaje sobie z tego sprawę i doceni fakt, że spróbowaliśmy zrobić dla niego coś więcej, aby poczuł się wyjątkowo.

Prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dziadka. Co kupić - aldero.pl
Wspólnie spędzony czas może okazać się najlepszym prezentem świątecznym dla dziadka.

Prezent sentymentalny

W ten szczególny dzień, jakim są Święta Bożego Narodzenia warto pamiętać o rodzinie i to właśnie ją uwiecznić na prezencie dla dziadka. Gromadka ukochanych wnuków z uśmiechem zerkająca na dziadka ze zdjęcia w ramce lub na kubku z pewnością poprawi humor i rozświetli nawet najgorsze dni. Taki upominek będzie przypominał dziadkowi, że ma rodzinę, na którą może liczyć, i która go kocha. Nawet jeśli na co dzień krewni mieszkają daleko od siebie.

Równie dobrym pomysłem będzie album ze zdjęciami. Możemy zapełnić go nie tylko fotografiami z dziadkiem, ale także z ważnych rodzinnych wydarzeń, w których dziadek nie mógł z różnych przyczyn uczestniczyć. Pozwoli mu to nadrobić zaległości i da szansę na miłe spędzenie czasu w gronie bliskich mu osób, gdy będzie słuchał historii łączących się ze zdjęciami.

Prezent uniwersalny i praktyczny

Są rzeczy, które sprawdzą się jako prezent pod choinkę dla każdego dziadka bez wyjątku. Zaliczamy do nich upominki, które są równie uniwersalne co praktyczne. Nowa koszula, krawat, skórzany portfel to rzeczy, z których korzysta się na co dzień i przez to dość szybko się zużywają.

Z tej właśnie przyczyny można myśleć, że koszul nigdy za dużo, a i zapasowy portfel zawsze się przyda, ponieważ nie znamy dnia ani godziny, gdy przyjdzie czas, aby się ich pozbyć.

Praktyczne dla seniorów będą też pojemniki na leki, które pozwolą im na posegregowanie leków według dni, a nawet godzin ich zażycia. Dzięki temu dziadek uniknie pominięcia dawki leku bądź nie weźmie przez pomyłkę podwójnej dawki.

Dziadkowi przyda się także odpowiedni telefon lub komputer, który pozwoli zarówno na rozwijanie swoich pasji i poszerzanie wiedzy w tym zakresie, jak i umożliwi łatwiejsze kontaktowanie się rodziną. Nawet, jeśli jest ona na innej części globu.

Ostatnim bardzo praktycznym upominkiem świątecznym dla dziadka, szczególnie, gdy jest on majsterkowiczem będzie zestaw śrubokrętów bądź narzędzi w walizce. Jeśli narzędzi do majsterkowania dziadek ma już pod dostatkiem to zakupmy dla niego walizkę, która pozwoli mu na utrzymanie porządku w miejscu majsterkowania.

Prezent dla aktywnych seniorów

Jeśli dziadek zalicza się do grona osób, którym trudno usiedzieć długo w jednym miejscu to sprawmy mu prezent świąteczny adekwatny do jego stylu życia. W tej roli sprawdzą się kije do nordic walking lub opaska na rękę (tak zwana smartband) pozwalająca mieć pod kontrolą nie tylko czas spędzany na świeżym powietrzu, ale między innymi, także puls oraz ciśnienie krwi.

Prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dziadka. Co kupić - aldero.pl
Kubek z dedykacją, telefon dla seniora czy nowa wędka? Wybór prezentu dla dziadka nie zawsze jest łatwy.

Prezent DIY

Przyzwyczailiśmy się, że własnoręcznie wykonane laurki to prezent, który wypada podarować dziadkowi jedynie, gdy jesteśmy dziećmi. Jednak wcale tak nie jest. Prezent na Gwiazdkę w postaci własnoręcznie wykonanej karty z życzeniami czy ozdoby świątecznej to doskonały upominek od serca. Włożyliśmy przecież w niego nie tylko pieniądze, ale również własny czas i starania w wykonanie tego prezentu świątecznego. To wszystko z pewnością zostanie docenione przez naszego ukochanego dziadka.

A jeśli poszukujecie również prezentu dla babci to przeczytajcie nasze propozycje prezentów świątecznych dla tej wyjątkowej osoby, które znajdziecie tutaj.

Jak wybrać najlepszy prezent świąteczny dla dziadka?

Najlepszy prezent to ten, który jest podarowany od serca i z myślą o drugiej osobie. Jeśli dziadek nie należy do fanów motoryzacji, ale jest za to amatorem wędkarstwa to nie ucieszy go nawet najwyższej klasy samochód. Zadowoli go jednak, przynęta na ryby.

Co za tym idzie, decydujmy się na wybór prezentów, które będą podobać się dziadkowi, a nie innym ludziom.

I pamiętajcie, to czas spędzony razem z ukochanym dziadkiem jest najcenniejszym podarunkiem, z którego będzie on najbardziej zadowolony.

Czy wiecie już co podarujecie w prezencie dziadkowi pod choinkę?

Dajcie znać w komentarzach.


« || »2021