Barierka do łóżka dla seniora

Barierka do łóżka dla seniora to jeden z najpopularniejszych gadżetów ostatniego sezonu. Jest to zdecydowanie bezpieczne rozwiązanie dla osoby starszej, większy spokój dla opiekuna, ale także świetny dodatek dekoracyjny do sypialni. Może to być także dobry pomysł na bardzo praktyczny prezent.

Po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę pojawi się wiele różnorodnych propozycji. Powstaje dylemat jaka barierka do łóżka będzie dla seniora odpowiednia, która z tak wielu proponowanych jest najlepsza. Na który gadżet się zdecydować, by senior czuł się bezpiecznie ale też by nadać styl sypialni. Pomożemy Wam! Podpowiemy, na co zwrócić uwagę oraz przedstawimy ranking najlepszych modeli barierek.

Zachęcamy do lektury!

Czym jest barierka do łóżka dla seniora?

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jaką barierkę do łóżka dla seniora wybrać, warto rozpocząć od wyjaśnienia co to jest i jak działa. Jak sama nazwa wskazuje jest to barierka, która chroni osoby starsze przed upadkiem z łóżka. Konstrukcja barierki pozwala na spokojnie przespaną noc.

Dodatkowo zapewnia komfort podczas podnoszenia się. Stanowi ona doskonałe podparcie podczas wstawania z łózka. Estetyka wykonania sprawia, że barierka idealnie komponuje się z łóżkiem i może stanowić jego integralną część jako element dekoracyjny. Do wyboru jest wiele kolorów, które pozwolą na małe dekoracyjne szaleństwo.

Barierka do łóżka dla seniora
Barierka do łóżka dla seniora / Jaka najlepsza? Opinie, cena i ranking

Zobacz także: Spacer babci z dzieckiem

Kiedy stosować barierkę do łóżka dla seniora?

Stosowanie barierki do łózka dla seniorów jest zalecane u osób długotrwale leżących, gdyż zabezpiecza ona np. przed upadkiem podczas snu. Zaleca się osobą chorym, osobą niepełnosprawnym lub osobą, które nie mają dużo siły i mogę jej użyć jako pomocy podczas podnoszenia się z łóżka. Barierki są też zalecane seniorom, którzy często muszą się podpierać. Sprzęt może również być używany do rehabilitacji.

Zalety barierki do łózka dla seniora

Barierka do łóżka dla seniora ma wiele zalet. Niewątpliwie jedną z nich jest możliwość przespania nocy bez strachu o urazy seniora. Osoba starsza może mieć mocny sen, nie czuć krawędzi łóżka. Barierka zapewnia ochronę zarówno w nocy jak i podczas porannych drzemek. Zabezpiecza przed upadkiem.

Dodatkowo pozwala seniorowi na samodzielne funkcjonowanie. Często osoby starsze mają mniej sił, dzięki temu produktowi z łatwością wstaną same, bez pomocy drugiego człowieka. Tak samo podczas siadania mogą się podeprzeć. Bez wątpienia barierka do łózka dla seniora to stabilne oparcie.

To także wspomniany wcześniej element dekoracyjny pokoju. Można estetycznie wykorzystać produkt zawieszając na nim świecące lampki. Z pewnością dodadzą one samej barierce, jak i wnętrzu charakter.

Zobacz też: Zdrowe nasiona dla seniorów

Jaką barierkę do łóżka dla seniora wybrać?

Barierka do łózka dla seniora powinna być dopasowana do łóżka, do którego będzie montowana. Ważne jest, by produkt był bardzo prosty w obsłudze, a zamontowanie czy demontaż nie wymagał nadmiernego użycia siły.

Watro zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • rozmiar,
  • materiał,
  • montaż,
  • obciążenie,
  • waga.
Jaka Barierka do łóżka dla seniora
Jaka Barierka do łóżka dla seniora będzie najlepsza? Ranking, cena i opinie

Rozmiar barierki do łóżka dla seniorów

Barierka do łóżka dla seniora powinna być dopasowana, ponieważ nie może utrudniać użytkownikowi wejścia, ani zejścia. Zbyt wąskie przejście może tylko utrudniać, zamiast ułatwić codzienne funkcjonowanie. Można zaopatrzyć się w regulowane barierki. Jest wiele modeli tego produktu:

  1. poręcze do 50 cm długości,
  2. barierka jednostronna do 140 cm długości,
  3. barierka dwustronna do 140 cm szerokości.

Poręcz do 50 cm długości jest bardzo fajną alternatywą do barierek na długość łóżka. Jest przydatna głównie podczas wstawania z łóżka. Senior mający problemy z podnoszeniem się, staje się samodzielny. Barierkę do łóżka dla seniora można ją idealnie dopasować do wymagań użytkownika.

Barierka jednostronna do 140 cm szerokości jest regulowana, by dopasować się do indywidualnych potrzeb. Regulacja rozpoczyna się od 80 cm do 140 cm długości łóżka. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, gdyż można zmieniać długość nawet po zamontowaniu.

Barierka dwustronna jest regulowana tak, by dopasować się do większości łóżek jednoosobowych. Jest rozciągana od 90 do 140 cm.

Materiał barierki do łóżka dla seniorów

Warto zwrócić uwagę, czy ram łóżka jest wykonana z dobrego i solidnego materiału. Mebel sam w sobie musi stanowić pewne podparcie. Należy przy okazji montażu sprawdzić, czy łóżko jest w dobrym stanie, czy nic się nie ugina, ani nie łamie. Warto kupić barierkę zaopatrzoną w antypoślizgowe tworzywo sztuczne. Barierki mogą być wykonane z drewna, jednak obecnie najczęściej spotykane są te ze stali.

Montaż barierki do łóżka dla seniorów

Montaż barierki dla seniorów powinien być bardzo łatwy. Produkt powinien być tak zaprojektowany, by można był go zamontować wzdłuż krawędzi łóżka w dowolnym miejscu, tak by dopasować do indywidualnych potrzeb. Konstrukcja najczęściej zawiera metalowe części do samodzielnego złożenia. Do większości opakowań jest dołączona instrukcja obsługi w języku polskim. Jeśli takiej instrukcji nie ma, ponieważ jest dołączona w innym języku, można pobrać taką w ojczystym języku z internetu.

Sprawdź: Ćwiczenia dla seniorów 60 plus w domu

Obciążenie barierki do łózka dla seniorów

Barierki do łóżka dla seniorów w zależności od wykonanego materiału mają swoje maksymalne obciążenie. Biorąc pod uwagę poręcz wykonaną ze stali maksymalne obciążenie będzie wynosiło zazwyczaj do 60 kg. Barierka natomiast swoje maksymalne obciążenie ma szacowane na około 160 kg.

Waga barierki do łózka dla seniora

Waga barierki do łóżka dla seniora będzie uzależniona od materiału, z którego produkt został wykonany. Barierki nie są ciężkie, te wykonane ze stali będą ważyć do maksymalnie 2,5 kg.

Barierka do łóżka dla seniora – gdzie kupić?

Zapewne zastanawiacie się gdzie kupić barierkę do łóżka dla seniora? Tego typu produkty znajdziemy przede wszystkim w sklepach medycznych. Dobrym miejscem jest również Internet. Powstało wiele różnych stron, na których dostaniemy odpowiednie barierki, jest także wielu producentów m. in. Hardegen, Reer, PDS i inni.

Cena barierki do łóżka dla seniora

Ile kosztuje dobra barierka do łóżka dla seniora? Ceny tego produktu nie muszą kosztować kroci. W zależności od materiału, z jakiego została wykonana barierka oraz od jej rozmiaru ceny rozpoczynają się już od 130 zł. Większe barierki np. takie na całą długość łóżka figurują w przedziale 160 zł – 200 zł. Barierki wykonane z bardzo dobrego materiału mogą kosztować nawet 500 zł.

Najlepsza Barierka do łóżka dla seniora
Najlepsza Barierka do łóżka dla seniora

Barierka do łóżka dla seniora – opinie

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii na temat barierki do łóżka dla seniora. Jakie stosowaliście, co na ten temat sądzą seniorzy? Czy ich stosowanie jest wygodne i praktyczne? A może był to idealny pomysł na dodatkową dekorację w pokoju? Być może seniorzy są przeciwni takim produktom ze względu na ich niewygodne stosowanie?
Dajcie znać w komentarzach – czekamy na Wasze opinie!

Barierka do łóżka dla seniora – ranking najlepszych

Zależy nam, abyście byli zadowoleni z zakupionego produktu, ponieważ nie ma nic ważniejszego, niż zdrowie najbliższych. Z pewnością pragniecie kupić jak najlepszy produkt, w jak najlepszej cenie. By zaoszczędzić Wam trochę czasu, który możecie przeznaczyć na wspólny czas z bliskimi, stworzyliśmy ranking najlepszych barierek do łóżka dla seniora.


« || 2021